[No, to obejrzałem w końcu]: “Stewardesa” sezon drugi


[No, to obejrzałem w końcu]: “Stewardesa” sezon drugi

Byłem sceptyczny wobec drugiego sezonu “Stewardesy”, ponieważ pierwszy sezon był nie tyle pierwszym sezonem, co mini serialem, z założenia pomyślanym jako zamknięta całość. Rozpoczęcie prac nad kontynuacją odczytałem jako krok motywowany bardziej merkantylnymi, niż artystycznymi pobudkami oraz jako powtórzenie schematu, który HBO zastosowało już w przypadku conajmniej jednego mini serialu.

“Wielkie kłamstewka”, podobnie jak “Stewardesa”, również były adaptacją powieści. I też były zamkniętą historią, do której postanowiono dosztukować drugi sezon. By zaznaczyć prestiżową pozycję jaką zdobył serial, do obsady zaproszono starszą i szanowaną gwiazdę. W przypadku “Wielkich kłamstewek” była to Meryl Streep, a w drugim sezonie “Stewardesy” wystąpiła Sharon Stone.

Choć dobrze napisany i świetnie zagrany, to drugi sezon “Wielkich kłamstewek” był jednak rozczarowaniem. Poprzeczka była zawieszona wysoko i widz cały czas czuł, że kontynuacja została zrobiona na siłę.
Jedno na pewno trzeba producentom “Stewardesy” oddać – nie żałują grosza na kręcenie on location w najdalszych zakątkach świata

Ale ku mojemu zaskoczeniu, drugi sezon “Stewardesy” rozczarowujący nie jest. To trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji szpiegowsko-detektywistyczna przejażdżka kolejką górską, która w pewnym momencie… Zmienia się w śmiertelnie poważny dramat o walce z uzależnieniem i poharatanych relacjach rodzinnych… By potem wrócić do bycia ekscytującą przygodą… Ale najważniejsze, że twórcom udało się utrzymać świeżość tego serialu. Może odegrało tutaj pewną rolę przeniesienie głównej bohaterki w nowe środowisko (przenosi się z Nowego Jorku do Los Angeles i z pijackiego ciągu w trzeźwość).

Sharon Stone miała bardzo ograniczony czas ekranowy. I dobrze, bo nie zdominowała pozostałej części obsady, której zasługą było to, że pierwszy sezon oglądało się tak dobrze. Także… HBO! Tym razem wam się udało.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s